Mnohdy se setkávám s tím, že nevěsty před svatbou nebo jakákoliv žena před focením chce vizážistce ušetřit práci. A s tím souvisí nadměrné použití produktů nebo naopak nedostatek.

Přečti si jakou správnou péči zvolit
a co určitě nedělat v rámci příprav před líčením.

Nechoď na kosmetiku

Může se zdát, že nejlepší variantou před líčením by byla návštěva kosmetičky. No není tomu tak a důvod je vlastně poměrně jednoduchý.

Kosmetička provede hloubkové čištění pleti, případně extrahuje pupínky a přidá pečující masky a extra výživné krémy

To je samozřejmě v rámci klasické rutiny naprosto v pořádku a dobrou kosmetiku určitě doporučuji absolvovat pravidelně. Avšak vyvaruj se tomu těsně před líčením, obzvláště pokud bys šla poprvé nebo po velmi dlouhé době.

U hloubkově provedené kosmetiky je pleť mírně zarudlá ještě druhý den a „nacucaná“ všemi produkty. Celodenní makeup by tak nemusel na pleti správně držet a ovlivnil by výsledný efekt.

Důkladně vyčisti pleť

Večer před líčením zkus důkladně vyčistit pleť. Pleť vyčisti jemným peelingem, případně dalšími čistícími prostředky. V žádném případě ale prosím nepoužívej ale chemický peeling! Pleť potřebujeme mít bez šupinek a bez zarudnutí.

Proveď svou klasickou skin care

Pokud máš naučenou svou skin care rutinu, proveď ji jak večer, tak ráno. Nepoužívej ale nevyzkoušené produkty a vyvaruj se přílišné péči.

Před líčením si umyj obličej čistou vodou

Před samotným líčením už jen poslední tip. Obličej si umyj čistou vodou nebo čistící vodou. V tuto chvíli již prosím nepoužívej nic na olejové bázi, pleť by měla být suchá a čistá.

Teď už jen relaxuj.:)

Já ti nanesu hydratační gelový krém a pustíme se do líčení.

Shrnutí

Zdá se to jako dlouhý seznam, ale neboj. Určitě nejde o nic složitého, co bys nezvládla. Pokud se budeš držet své klasické skin care rutiny, pak nemůžeš vůbec nic zkazit. Vím, že večer před líčením svádí k psím kusům a použití všech skin care produktů, ale věř mi, že méně je více.

Drž se těchto pěti bodů:

• Nechoď minimálně dva dny před líčením na kosmetiku.
• Důkladně vyčisti pleť.
• Proveď klasickou skincare rutinu.
• Před líčením si umyj obličej.
• Užij si pohodu v křesle.

Chceš nalíčit na akci?

Neváhej a kontaktuj mě, ráda se ti budu věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *